Šiaulių apskrities fasuotų prekių gamintojai nesilaiko teisinės metrologijos reikalavimų

Data

2020 04 16

Įvertinimas
0
person-putting-cereals-in-a-polythene-bag-3794802.jpg

2020 m. I ketv. Lietuvos metrologijos inspekcijos (toliau – LMI) Šiaulių apskrities skyrius, vykdydamas teisinę metrologinę priežiūrą ir su ja susijusią rinkos priežiūrą, atliko 123 patikrinimus ir nustatė 19 pažeidimų teisinės metrologijos srityje(15,5proc. nuo atliktų patikrinimų skaičiaus).

Lyginant LMI Šiaulių apskrities skyriaus 2020 m. I ketv. tikrinimų rezultatus su 2019 metų I ketv., pažeidimų skaičius sumažėjo– 1,4 proc. (naudojant matavimo priemones sumažėjo – 6,4 proc., o prekių kiekio srityje padidėjo – 15,7 proc.).Atliekant patikrinimus LMI Šiaulių apskrities skyriaus inspektoriai kontroliavo, kaip matavimo priemonių (toliau – MP) naudotojai laikosi teisinės metrologijos reikalavimų, naudodami MP: nustatant prekių (paslaugų) kiekį ir vertę tiesioginio pirkimo–pardavimo (paslaugų teikimo) sandoriuose tarp pirkėjo ir pardavėjo (kliento ir paslaugų teikėjo) ir atsiskaitant už įsigytas prekes (suteiktas paslaugas), kai nuo jų kiekio matavimo rezultatų priklauso prekių (paslaugų) kaina; aplinkosapsaugos ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse. Tikrino, ar gaminamos ir rinkai tiekiamos ar parduodamos matavimo priemonės bei fasuotos prekės atitinka teisinės metrologijos reikalavimus.

Plačiau apie tai skaitykite: https://www.etaplius.lt/siauliu-apskrities-fasuotu-prekiu-gamintojai-nesilaiko-teisines-metrologijos-reikalavimu