Trys Šiaulių įmonės įtrauktos į ,,Baltąjį sąrašą teisinės metrologijos srityje“

Data

2020 02 07

Įvertinimas
0
close-up-photography-of-person-holding-crystal-ball-1071249.jpg

2019 metais Lietuvos metrologijos inspekcijos (toliau – LMI) Šiaulių apskrities skyrius, vykdydamas teisinę metrologinę priežiūrą ir su ja susijusią rinkos priežiūrą, atliko 487 patikrinimus ir nustatė 70 pažeidimų teisinės metrologijos srityje (14,4 proc. nuo atliktų patikrinimų skaičiaus).

Lyginant LMI Šiaulių apskrities skyriaus 2019 metų patikrinimų rezultatus su 2018 metų laikotarpiu, pažeidimų skaičius padidėjo 0,5 proc. (naudojant matavimo priemones sumažėjo – 2,5 proc., o prekių kiekio srityje padidėjo – 10,5 proc.). Atliekant patikrinimus LMI Šiaulių apskrities skyriaus inspektoriai kontroliavo, kaip matavimo priemonių (toliau – MP) naudotojai laikosi teisinės metrologijos reikalavimų, naudodami MP: nustatant prekių (paslaugų) kiekį ir vertę tiesioginio pirkimo–pardavimo (paslaugų teikimo) sandoriuose tarp pirkėjo ir pardavėjo (kliento ir paslaugų teikėjo) ir atsiskaitant už įsigytas prekes (suteiktas paslaugas), kai nuo jų kiekio matavimo rezultatų priklauso prekių (paslaugų) kaina; veterinarijos, aplinkos apsaugos ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse. Tikrino, ar gaminamos ir rinkai tiekiamos ar parduodamos matavimo priemonės bei fasuotos prekės atitinka teisinės metrologijos reikalavimus.

Plačiau apie tai skaitykite https://www.etaplius.lt/trys-siauliu-imones-itrauktos-i-baltaji-sarasa-teisines-metrologijos-srityje