Abejojate, ar tiksliai degalinės pila degalus? Kaip vyksta patikrinimas

Data

2016 12 28

Įvertinimas
0
metrologijos-inspekcija-tikrina-degaline-73235488.jpg
Domanto Pipio nuotrauka, www.delfi.lt

Vairuotojai neretai meta įtarimų pilnus žvilgsnius į degalinių savininkus, kurie neva galimai sukčiauja parduodami degalus. Portalas DELFI nusprendė sudalyvauti tikrinime, kuriame bandoma išsiaiškinti, ar tikrai degalinėse į transporto priemonių bakus patenka tiek degalų, kiek rašoma ekrane.

Šaltą darbo dienos rytą su Lietuvos meterologijos inspekcijos Vilniaus apskrities viršininku Igoriu Tkačenko ir vyresniuoju inspektoriumi Andriumi Dikevičiumi susitinkame Lentvaryje esančioje „Emsi“ degalinėje.

Degalinių patikrinimus inspekcijos darbuotojai daro nuolat visoje Lietuvoje. Galbūt keistokai atrodo tik tai, kad patikrinimai yra planiniai ir degalinių atstovai apie laukiamą patikrinimą būna informuojami 10 dienų prieš atvykstant inspektoriams.

Neplanuotus patikrinimus Lietuvos metrologijos inspekcija degalinėse atlieka tik tuomet, kai sulaukia degalinių klientų nusiskundimų. Kaip pasakojo I. Tkačenko, tai nėra labai dažna.

„Prieš aštuoniolika metų, kai tik pradėjau inspekcijoje dirbti, baudėme vos ne kas trečią degalinę dėl neteisingo pylimo, laiku neatliktos matavimo priemonių patikros, plombavimo, bet per tą laikotarpį labai stipriai pažeidimų sumažėjo.

Per paskutinius ketverius metus pažeidimų iš viso nenustatėme, o nusiskundimų kokių gal keturis per metus sulaukiame“, – pasakojo degalines tikrinantis specialistas. Nustačius pažeidimą bauda skiriama degalinės vadovui, baudos dydis – nuo 43 eurų.

Plačiau skaitykite 2016 m. gruodžio 24 d. Delfi.lt straipsnyje "Abejojate, ar tiksliai degalinės pila degalus? Kaip vyksta patikrinimas".