Dėl kasos aparatų ekspertizių atlikimo

Data

2022 06 15

Įvertinimas
4
kassoviy_apparat-600x400crop.jpg

Lietuvos metrologijos inspekcija informuoja, kad vadovaujantis Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašu, patvirtintu Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2022 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. VA-40 „Dėl Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašo patvirtinimo“, nuo 2022 m. liepos 1 d. prašymai dėl kasos aparatų įtraukimo į sąrašą, veikiantys kasos aparatai ir jų techninė dokumentacija Lietuvos metrologijos inspekcijai ekspertizei atlikti gali būti teikiami tik dėl ekspertizės atlikimo pagal aprašo nuostatas.

Šiuo metu dėl kasos aparatų ekspertizės atlikimo būtina pateikti daug techninių duomenų apie fiskalinį bloką, jo struktūrą, darbo programą, el. schemą, atmintį  ir kt. taip pat kasos aparato plombavimo planą. Nuo liepos 1 d. fiskalinio bloko techninės dokumentacijos ir kasos aparato plombavimo plano pateikti nereikės, nes reikiami duomenys bus kasos aparato saugumo modulyje ir kasos aparato duomenų perdavimo modulyje.

Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininkas Vaidas Gricius ragina kasos aparatų naudotojus aktyviau domėtis modernizuojamomis ir optimizuojamomis kasos aparatų naudojimo ir diegimo tvarkomis, nes tai sudarys sąlygas naujų e. paslaugų vystymui ir verslo administracinės naštos mažinimui.