Seminaras - mokymai Marijampolės profesinio rengimo centre

Data

2021 04 29

Įvertinimas
0
pexels-ready-made-3850998.jpg

Balandžio 28 d. Lietuvos metrologijos inspekcijos  Vakarų regiono vyresnioji patarėja Ramunė Vyšniauskienė  Marijampolės profesinio rengimo centre, tęstiniuose mokymuose besimokantiems asmenims (būsimiems virėjams) surengė seminarą - mokymus. Dalyviai buvo supažindinti su galiojančiais teisės aktais, taikomais teisinio metrologinio reglamentavimo sritims priskirtoms matavimo priemonėms ir fasuotoms prekėms. Suteikta informacija dėl Teisinio metrologinio reglamentavimo srityse naudojamų matavimo priemonių sąrašo sudarymo. Aptarta, kurios matavimo priemonės turėtų būti įrašytos į šį sąrašą.
Dalyviai supažindinti  su reikalavimais viešojo maitinimo įmonėse naudojamoms svarstyklėms, tūrio matavimo indams ir termometrams. Atkreiptas dėmesys dėl naudojamų elektroninių svarstyklių,  neatitinkančių Neautomatinių svarstyklių techninio reglamento nuostatų: nepaženklintų „CE“ ženklu ir kitais privalomais metrologiniais ženklais, skirtų naudoti asmeniniams tikslams.
 Taip pat buvo  supažindinta su Inspekcijos parengtais  kontroliniais klausimynais, kurie geriau padeda  verslui suprasti teisinės metrologijos reikalvimus, paaiškinta  kur juos rasti ir kaip jais naudotis.

Lietuvos metrologijos inspekcijos vyriausiojo patarėjo Rimanto Sanajevo nuomone Inspekcijos ir profesinio mokymo centrų  bendradarbiavimas, supažindinant tam tikro profesinio išsilavinimo siekiančius asmenis su teisinės metrologijos pagrindais, gali būti puikus pavyzdys, siekiant specifinių žinių atskirose  valstybinio reguliavimo srityse.