Visos naujienos

RSS Spausdinti
2010 12 06
Ar galima pasitikėti Biržų turguje naudojamomis svarstyklėmis?

Lapkričio mėnesį Biržų turguose patikrinimus atliko teisinę metrologinę priežiūrą vykdančios Lietuvos metrologijos inspekcijos Panevėžio apskrities skyriaus darbuotojai.

2010 11 19
Verslininkams pristatytos metrologijos naujovės

Praėjusią savaitę Telšių aps. Verslo inkubatoriaus salėje vyko Lietuvos metrologijnbsp;nbsp;2011–05–27 „Penktadienio žemaitis“br /os inspekcijos Telšių aps. skyriaus verslininkams rengiamas seminaras "Teisinės metrologinės priežiūros aktualijos ir naujovės prekybos naftos produktais srityje".

2010 10 21
Vandens skaitiklių detektyvas tęsiasi

Bendrovei "Klaipėdos vanduo" pradėjus masiškai keisti butuose vandens skaitiklius iškilo begalė ginčų. Nemaža dalis klaipėdiečių sužinojo, kad jų skaitikliai įskilę ar įbrėžti ir už tai reikia mokėti per 80 litų.

2010 10 07
Klaipėdiečiams dėl įbrėžtų vandens skaitiklių – išlaidos

Iš gyventojų už neva pažeistus šalto ir karšto vandens skaitiklius reikalaujama sumokėti 170 litų – po 85 litus už vieną, nors kiekvieną mėnesį už šių įrenginių priežiūrą mokamas mokestis.

2010 07 30
„Vilniaus vandenys“ naudojasi naiviais?

Nepasitikėjimas vandens skaitikliu virto 108,85 litų suma. Tokios sumos bendrovė „Vilniaus vandenys“ pareikalavo iš vartotojo už skaitiklio, kuris turėjo būti pakeistas dar prieš septynerius metus, metrologinę ekspertizę.

2010 06 18
Akyla pirkėja nustatė pažeidimą

Budri pirkėja išaiškino, jog Biržų prekybos centre "Supernetto" kontrolinės svarstyklės rodo vieną svorį, o esančios prie kasos - jau kitą. Lietuvos metrologijos inspekcija nustatė pažeidimus, parduotuvės vedėją nubaudė ir nurodė ištaisyti nustatytus trūkumus.

2010 05 06
Litras degalų gali būti tik puslitris

„Respublikos“ dienraščio žurnalistai aiškinosi ar UAB „Lietuva Statoil“ degalinėse gabr /br /nbsp; li būti sukčiaujama. Į redakciją kreipėsi degalinės klientas. Pasak jo, pilant degalus į 100 l talpos baką buvo įpilta 111,5 l. „Tikėjau, kad galiu būti apsuktas litru ar dviem. Tačiau, kad iš karto vienuolika litrų apšautų – to jau per daug.“ – reiškė nepasitenkinimą klientas.

2010 03 05
RST elektros skaitiklių atnaujinimui skirs 7 mln. litų

AB Rytų skirstomieji tinklai (RST) šiais metais planuoja skirti virš 7 mln. litų ir pakeisti apie 40 tūkst. elektros skaitiklių, siekdama atnaujinti jai priklausančių elektros energijos suvartojimo matavimo prietaisų ūkį.

2010 03 03
Elektrą skaičiuoja netikslūs prietaisai

Gerokai pabrangus elektros energijai nemažai gyventojų panoro taupyti, tad itin įdėmiai stebi visų suvartojamos energijos apskaitos prietaisų rodmenis. Daugeliui kyla abejonių, ar tiekėjams priklausantys skaitikliai patikimi, ar "prisuka" daugiau. Metrologai tikina, jog tiekėjai nesukčiauja, bet pripažįsta - dauguma prietaisų seni, todėl nėra garantijos, kad jie rodo tiksliai.Kalbėdamas apie buitinių šalto, karšto vandens, elektros energijos, dujų apskaitos skaitiklių dabartinę būklę Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininkas Algirdas Skripėta teigė jog visus metrologijos reikalavimus ir skaitiklių keitimo grafikus geriausiai atitinka šalto vandens ūkis.

2010 02 23
Susigundęs svarstyklėmis iš po skverno – nukentėsi

Vasario 20 d. Kupiškio turgavietėse apsilankė Lietuvos metrologijos inspekcijos (LMI) Panevėžio apskrities skyriaus inspektoriai. Buvo nustatyta keletas pažeidimų. Lauko g. turgavietėje nebuvo kontrolinių svarstyklių. Tad pirkėjai neturi galimybės pasitikrinti, ar jo pirkinys sveria tiek, kiek pardavėjas nurodė. Vienas ūkininkas savo produkciją svėrė svarstyklėmis, kurių patikros laikas jau buvo pasibaigęs. Kitas pardavėjas naudojo elektronines svarstykles be gamyklinių ženklinimų. Turgaus administracijai ir prekeiviams buvo surašytas patikros aktas ir nurodyta ištaisyti rastus trūkumus.

2010 02 18
Taksistai pelnosi gudraudami

Lietuvos metrologijos inspekcijos Klaipėdos apskrities skyriaus viršininkė Liudmila Vaitkuvienė teigė, kad aptikta pažeistų taksometrų apsaugos plombų, tad tikėtina, kad taip buvo siekiama suklastoti nuvažiuotą kilometražą. Tokiais atvejais įtariama, kad taksi vairuotojas, suklastojęs rodmenis, siekia iš kliento nulupti didesnę sumą, nei už realiai nuvažiuotą atstumą.

Įrašų
puslapyje