Visos naujienos
Trečiąjį šių metų ketvirtį LMI tikrino, kaip pieno gamintojai (ūkininkai) ir supirkėjai laikosi Lietuvos Respublikos metrologijos įstatymo bei Pieno supirkimo taisyklių.
Į „Ūkininko patarėjo“ redakciją kreipėsi pieno ūkių savininkai iš Telšių, Šilalės, Šiaulių rajonų. Pagal Vyriausybės patvirtintas taisykles, privalu periodiškai tikrinti ir kalibruoti pieno talpyklas, svarstykles. Tokias paslaugas iš individualios Antano Peizos įmonės nusipirkę pieno ūkių savininkai pasijuto apgauti: įmonė neturi tam teisės, Nacionalinis akreditacijos biuras prie Ūkio ministerijos nesuteikęs leidimo. O gal paslauga niekinė, jeigu keliolika metų plačiai šalyje veikianti įmonė iki šiol neuždaryta?
Klaipėdietės bandymai įrodyti vandens tiekėjams, kad skaitiklis sukasi per greitai ir rodo netikslius duomenis, baigėsi dar didesniais nuostoliais. Moteris skundėsi, jog ne tik gerokai permokėjo už vandenį, bet ir turėjo atlyginti žalą už sugedusį įrenginį, nors tai atsitiko ne dėl jos kaltės. Taigi, jei ir jums buvo kilusi panaši problema, tuomet skaitykite Letuvos metrologijos inspekcijos Klaipėdos apskrities skyriaus viršininkės Liudmilos Vaitkuvienės straipsnio komentarą, ką tokiu atveju reiktų daryti.
Lietuva“ Rokiškio regiono atstovė Ina Smalinskienė kartu su Valstybine ne maisto produktų inspekcija bei Lietuvos metrologijos inspekcija rajono verslininkams surengė seminarą „Vartotojų teisių apsauga. Leidimai, licencijos ir reikalavimai verslui“.
Šiandien Vyriausybės atstovo Panevėžio apskrityje tarnyboje vyko valstybės institucijų, ginančių vartotojų teises, atstovų pasitarimas.
Vartotojui, viename iš prekybos centrų įsigijusiam „Vičiūnų“ šaldytos žuvies, kilo abejonių, ar pakuotėje yra nurodytas žuvies kiekis. Taigi jis kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, o ši skundą persiuntė Lietuvos metrologijos inspekcijai, kurios specialistai nustatė, kad iš tyrimui paimtų žuvies mėginių per mažai svorio nustatyta net pusėje iš jų. Taigi tokias pakuotes pirkę vartotojai už žuvį permokėjo.
Tarp mažeikiškių prekybininkų kilo sumaištis pasklidus gandui, kad nebebus atliekama periodinė svarstyklių, pagamintų ne Europos Sąjungos šalyse, patikra. Esą jos nėra paženklintos CE ženklu ir neatitinka ES direktyvų.
Turėti skaitiklį naudinga ir gyventojams, ir bendrovėms, tiekiančioms karštą ar šaltą vandenį. Įsirengę skaitiklį gyventspan style="COLOR: #000080; FONT-SIZE: 8pt"ojai gali savo nuožiūra vartoti tiek vandens, kiek reikia, taigi atitinkamai mokėti tik už savo pačių suvartotą vandenį. Bendrovėms skaitikliai taip pat naudingi, nes tai lyg savotiška prevencinė priemonė, užkertanti kelią vagystėms. Taigi apskaitos prietaisai naudingi ir vieniems, ir kitiems, bet už jų aptarnavimą, kurio dažnai taip ir nesulaukia, moka tik gyventojai.