Visos naujienos
Prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse dažniausiai naudojama matavimo priemonė – neautomatinės svarstyklės (toliau – svarstyklės). Svarbu prisiminti, kad jos turi būti paženklintos „CE“ ženklu ir papildomu metrologiniu ženklu, liudijančiais tipo patvirtinimą ir pirminės patikros atlikimą (pateiktoms Lietuvos rinkai iki 2001 m. birželio 1 d. – neprivaloma) bei atliekama jų periodinė patikra. Pagirtina, kad įmonės dažniausiai tai atlieka laiku, nors pastaruoju metu ir keitėsi teisės aktai, reglamentuojantys laiko intervalus tarp patikrų.
2013 m. III ketv. Lietuvos metrologijos inspekcija tikrino kaip pieno gamintojai (ūkininkai) ir pieno supirkėjai laikosi LR metrologijos įstatymo (Žin., 2006, Nr. 77-2966) ir Pieno supirkimo taisyklių, patvirtintų LR žemės ūkio ministro 2001-05-09 įsakymu Nr. 146(Žin., 2001, Nr. 40-1406; 2009, Nr. 149-6669; 2011, Nr. 47-2236), reikalavimų naudodami matavimo priemones superkamo pieno kiekiui nustatyti.
Prekybos ir viešojo maitinimo įmonių atsakingiems asmenims, perkant svarstykles ar kitas teisinei metrologijai priskirtas matavimo priemones svarbu atkreipti dėmesį, kad jos turėtų „CE“ ženklą ir papildomą metrologinį ženklą, liudijantį tipo patvirtinimą ir pirminės patikros atlikimą.
Apie būsimą patikrinimą įmonėje Lietuvos metrologijos inspekcijos (toliau – LMI) pareigūnai informuoja įmonės atsakingus asmenis, išsiųsdami pranešimą apie planuojamą patikrinimą.
Įmonės savo veikloje naudoja įvairias matavimo priemones: svarstykles, svarsčius, liniuotes, termometrus, manometrus, degalų įpylimo kolonėles ir daugybę kitų – tai priklauso nuo įmonės veiklos.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko susitikimas su Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyriaus vadovais. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Domarkas į susitikimą pakvietė vandens ūkį prižiūrinčių įmonių atstovus iš Šiaulių rajono, Radviliškio, Pakruojo, Akmenės, Joniškio, Kelmės.
Lietuvos metrologijos inspekcija (LMI) beveik metus tikrino, kaip ūkininkai ir pieno supirkėjai laikosi jiems numatytų įstatymų ir kitų reikalavimų. Vizitai atskleidė ne itin gražią pienininkystės ūkių pusę. Inspektoriams atiteko ir baudėjų dalia.
Degalinėje į automobilio kuro baką pribėgo 15 litrų daugiau dyzelino nei manyta, kad į jį apskritai telpa. Lietuvos metrologijos inspekcija, patikrinusi kolonėlę, patvirtino, kad ji veikia gerai.
Darbo teisės reikalavimai keičiasi nuolat. Įmonės darbo teisės specialistams neretai būna sudėtinga savarankiškai išnagrinėti ir pritaikyti įmonės veikloje naujus teisės aktų reikalavimus. Siekiant išvengti šių problemų viešoji įstaiga „Versli Lietuva“, Valstybinė darbo inspekcija ir Metrologijos inspekcija antradienį pakvietė mažų ir vidutinių Pasvalio rajono įmonių darbų saugos specialistus, vadovus, personalo, buhalterijos darbuotojus į nemokamą seminarą „Darbo teisė, darbuotojų sauga ir sveiakata. Pagrindinės aktualijos ir teisės aktų taikymas praktikoje. Teisinės mtrologijos reikalavimai. Teisinės aktualijos 2013“.
Akyliau sekantys produktų kainas parduotuvėse, pastebėjo, kad produktų kiekis sumažėjo, tačiau mokėtina suma išliko tokia pati. Tokiu atveju galima kaltinti gamintojus ir platintojus, kad šie neinformuoja vartotojų apie pokyčius.
Ne tik moterys mėgsta pameluoti savo tikrąjį svorį ar drabužių dydį. Produktų svoris irgi neretai neatitinka nurodyto etiketėje - atrodo, kad ir čia įsisiautėjo „manekenių“ virusas. Lietuvos metrologijos inspekcijos atstovai atskleidė, kad pyragų kepėjai, mėsininkai ir kiti maisto gamintojai bei tiekėjai į parduotuvių lentynas deda „sulysusius“ maisto produktus. Maisto gamintojai ir tiekėjai teisinasi produktų birumu, transportavimu ar net drėgme.
Trečiadienį į „Vakarinės Palangos“ redakciją, nešina parduotuvėj „Iki“ pirktų maisto produktų čekiu, užsuko ponia Janina V., kuri teigė norinti užkirsti kelią tolimesniems galimiems pirkėjų apgaudinėjimams. Savo ruožtu prekybos centro „Iki“ atstovas tikina, kad ji yra neteisi.